021-56924522

0919-4287082

رویه مبل چیست و چگونگی انتخاب بهترین پارچه برای مبل

پارچه مبلی چیست و چگونه بهترین پارچه را برای مبل خود انتخاب کنید؟

آیا مبلمان شما نیاز به تازگی دارد؟ با کمک این مقاله بهترین پارچه های مبلی را برای هر نوع مبلمان، از کاناپه گرفته تا صندلی ناهارخوری، را انتخاب کنید.

گروه تولیدی مبلمان و صندلی اداری SFG برای خدمت دهی به شما آماده است. برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید.

پارچه ی یک مبل یا صندلی جدید یک سرمایه گذاری بزرگ است. زیرا شما نمی خواهید چند ماه پس از رسیدن این قطعه به درب منزلتان، دوباره رویه ی آن را تغویض کنید. اگر مواد اشتباهی را انتخاب کنید و متوجه خواهید شد بعد از مدتی باید لکه مبارزه کنید. اگر در رنگ یا الگوی آن اشتباه کنید، کل دکوراسیون اتاق آسیب می بیند (یا برای اینکه مبلمان را دوباره روکش کنید، مجبور به هزینه مجدد می شوید). بنابراین قبل از انتخاب پارچه مبلی جدید، ادامه مطلب را بخوانید. تا بدانید چه چیزی را از نظر دوام، راحتی و سبک باید در نظر بگیرید. در اینجا نحوه انتخاب پارچه ای که از زندگی با آن برای سال ها خوشحال خواهید شد، را می آموزید.

رویه مبل چیست؟

موادی هستند – که شامل پارچه، لایی، تار و فنر هستند – که پوشش نرم صندلی ها، کاناپها و سایر مبلمان را تشکیل می دهند. این روند در قرون وسطی آغاز شد و در قرون 17، 18 و 19 محبوبیت یافت. در طول سال ها، مواد متنوعی از یونجه گرفته تا موی اسب و پشم مورد استفاده قرار گرفته است. روکش مدرن از فنرهای فلزی و فوم یا اسفنج برای دوام بیشتر استفاده می کنند. در حالی که ممکن است مواد داخلی قابل مشاهده نباشند، اما تفاوت زیادی در راحت بودن ایجاد می کنند. اگرچه پارچه را همیشه می توان تغییر داد – و بسته به ساییدگی، ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد – انتخاب لایه های داخلی با کیفیت بالا کمک می کند تا مطمئن شوید که قطعه برای سال های سال در آینده دوام خواهد داشت.

چگونه بهترین رویه و پارچه مبلی خود را انتخاب کنید (برای صندلی یا تاج تخت و …)

ابتدا، در نظر بگیرید که چگونه زندگی می‌کنید و چه کسی از این قطعه مورد نظر استفاده خواهد کرد. این به شما در مورد انتخاب نوع ماده کمک می کند. ممکن است ظاهر مخمل ابریشمی را دوست داشته باشید، اما در خانه ای با بچه ها یا حیوانات خانگی این پارچه به سرعت از بین می رود. قطعاتی که در مکان‌های پر رفت‌وآمد، مانند اتاق‌های نشیمن قرار دارند، به پارچه‌های بادوام نیاز دارند، در حالی که مبلمانی که زیاد فرسوده نمی‌شوند، مانند صندلی‌های اتاق خواب یا تاج تخت‌خواب، می‌توانند هر نوع پارچه‌ای را به کار ببرند.

اشتباه بزرگی که مردم مرتکب می شوند این است که به این موضوع توجه نمی کنند که چگونه پارچه یا چرم ممکن است در طول زمان کهنه شود. برچسب مراقبتی پارچه را بررسی کنید یا در نمایشگاه سؤالات خود را بپرسید تا در مورد محتوای مواد و نیازهای تمیز کردن آن مطلع شوید، سپس به این فکر کنید که برای محافظت از انتخاب خود آماده هستید تا چه میزان نگهداری انجام دهید. پنج سال دیگر چگونه خواهد بود؟آیا همچنان چرم را دوست خواهید داشت زیرا که یک پتینه زیبا از زندگی روزمره ایجاد می کند؟ آیا پارچه روکش را به طور مرتب جاروبرقی می کشید؟ یا هنگام دوری از اتاق، پرده ها را می بندید یا از اتاق استفاده نمی کنید تا از محو شدن هایی که به طور طبیعی در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شود، جلوگیری کنید؟

بهترین پارچه ها برای خانه ای با کودکان و حیوانات خانگی

مواد رویه مبلی و پارچه های زیادی وجود دارد که ظاهر خوب همراه با دوام کافی را دارد. برای خانه ای با وجود کودکان و حیوانات خانگی کاور مبل هم میتواند گزینه مناسبی باشد. حتی برای چرم نیز عالی است. زیرا شما لازم نیست نگران خش یا خراش گاه به گاه باشید. اگر خانه ‌ای پر رفت وآمد دارید، از گزینه‌های ظریف یا بافت‌دار مانند ابریشم، که قابلیت نخ کشی دارند و در مورد لکه‌ها قابل پاک کردن نیستند، دوری کنید.

نحوه انتخاب پارچه مبلی لوکس

اگر کودک یا حیوانات خانگی ندارید شما برای هر انتخابی دستتان باز است. کتان در حالی که بسیار بادوام است، اما در رنگ‌های روشن‌تر آن سطحی از مقاومت در برابر لکه را، که یک خانواده دوست‌دار بچه‌ ممکن است به آن نیاز داشته باشد، ارائه نمی‌کند. و ممکن است پس از مدتی ظاهری شفاف و بدون چروک نداشته باشد. اگر نگران نگهداری (یا هزینه) هستید، همیشه می‌توانید از این پارچه‌های لوکس روی بالشی‌ها(زیپ دار) استفاده کنید، که وقتی آسیب دیدند یا مد جدیدی به وجود آمد، می‌توان آن‌ها را تعویض کرد.

فراموش نکنید که خود قطعه هم را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب پارچه، شکل مبلمان را در نظر بگیرید.اگر یک مبل خمیده را روکش می کنید، توصیه می شود به پارچه های تک رنگ بچسبید.زیرا لگوها یا بافت‌هایی با جهت متمایز ممکن است به خوبی روکش نکنند و طرح پارچه را خوب نشان ندهد.الگویی که روی توپ پارچه ای عالی به نظر می رسد. ممکن است پس از برش دادن و کنار هم قرار دادن آن روی مبل شما عالی به نظر نرسد، به خصوص اگر شکل پیچیده و آراسته ای داشته باشد.انتخاب قطعات بزرگ‌تر، مانند مبل، با رنگ ثابت یا خنثی کلاسیک بهتر است تا در طول زمان از آن خسته نشوید.با تکه‌های کوچک‌تر به خانه جلوه دهید. در انتخابتان به سایر اثاثیه اتاق نیز فکر کنید – به خصوص سایر وسایل روکش شده. شما باید مطمئن شوید که رنگ ها، بافت ها و الگوها به خوبی به هم می آیند.

ترجمه شده توسط گروه SFG

منبع architecturaldigest

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا بزنید .

اشتراک گذاری این مطلب