021-56924522

0919-4287082

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

جای تعجب نیست که ارائه ایده های دکوراسیون برای اتاق نشیمن کوچک نیاز به تفکر بیشتری نسبت به فضای استاندارد دارد. پیدا کردن یک مبل که در ابعاد تعیین شده متناسب باشد، در حالی که فضای خالی برای ورود و خروج ایجاد کند و همچنین فضای کافی برای نشستن خانواده را هم فراهم کند، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

اما، مانند ایده های اتاق نشیمن کوچک ما، گزینه های عملی زیادی وجود دارد. برخی مدل مبل انتخابی شما را شامل می‌شوند – مثلاً یک مبل راحتی کوچک‌ یا یک مبل راحتی لاوست به جای یک مبل سه‌نفره انتخاب کنید. یا انتخاب چیزی کم حجم یا حتی بدون دسته.

برخی مبلمان دیگر ممکن است کاربردی‌تر یا تزئینی‌تر باشند – مثلاً مبل شما با رنگ دیوارها ترکیب چشم گیری شود، یا حتی ممکن است زیلایی انتخابی شما را ایجاد کند.

ایده های مبل شیک برای اتاق نشیمن کوچک و فضاهای تنگ

تحقیقات نشان می دهد که اتاق های نشیمن در خانه های نوساز تقریباً یک سوم کوچکتر از خانه های مشابه ساخته شده در5 دهه پیش است. بر اساس تحلیل های اخیر، با افزایش قیمت مسکن، 20 درصد از جمعیت اکنون در مسکن های اجاره ای خصوصی زندگی می کنند.

بنابراین، چه خانواده‌ها، چه زوج‌ها یا هم اتاقی‌ها، تقاضا برای اتاق‌های نشیمن بیشتر مکانی برای استراحت است. این اتاق های چند منظوره به عنوان فضای کاری یا مطالعه، ناهار خوری یا اتاق بازی تبدیل می شوند. و اینگونه مبل های کوچک به بازار می آیند.

1. از دسته های بزرگ مبل خودداری کنید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

این مبل‌های سبک اسکاندی ظریف، شیک و مناسب برای یک اتاق نشیمن کوچک هستند. این زیبایی شناسی شمال اروپا نشان دهنده رویکرد ایده آل برای یک اتاق نشیمن کوچک است. سایه‌های خاکستری و سفید وسایل را تازه و باز نگه می‌دارد و فقدان دسته‌های بزرگ مبل فضای ارزشمندی را برای شما می‌خرد.

2. مبل گوشه ای را زینت دهید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

با یک مبل ال (L)، همه افراد می توانند روی یک تکه مبلمان بنشینند. این یک قسمت نشیمن صمیمیت ایجاد می کند که می توان جلوه آن را با یک یا دو صندلی راحت تر کرد تا “دایره” کامل شود. این باید حول یک شي متمرکز شود مانند شومینه، یا تلویزیون یا هر چیز جلوه دهنده ی دیگری.

3. یک مبل زیر پنجره بگذارید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

وقتی نمی توانید مبل مناسبی را برای فضایی با شکل نامناسب پیدا کنید، مرسوم بودن بهترین گزینه برای شماست. و لازم نیست گران باشد. یک نجار محلی باید بتواند اسکلت صندلی مبل را توکارو تشک های مناسب صندلی بسازد. این  یکی دیگر از پورسانت های مقرون به صرفه است.

اضافه کردن کشوها در زیر آن، فضای کوچک اتاق نشیمن را برای شما کاربردی فراهم می کند.

4. مبل ها را با صندلی راحتی عوض کنید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

وقتی می‌توانید صندلی راحت‌تری به جای یک مبل بزرگ فراهم کنید، چرا برای فشردن آن یک مبل تلاش کنید؟ چیدن آنها در اطراف یک صندوق یا میز قهوه باعث تشویق گفتگو می شود. در اینجا می‌توانید بهترین صندلی‌های راحتی در سبک‌ها و رنگ‌های مختلف را انتخاب کنید.

سعی کنید یک رشته طراحی مشترک برای همه آنها داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است اتاق نشیمن خود را مانند یک نمایشگاه مبلمان کنید. این طرح می تواند یک پالت رنگ باشد – مثلاً سایه های آبی. یا می تواند سبک صندلی های شما باشد مانند منحنی و کلاسیک بودن.

5. یک صندلی لاوست کلاسیک را زیر یک پنجره کناری قرار دهید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

صندلی‌های لاوست ایده‌آل برای پنجره‌های کناری هستند. آن ها همچنین درهر فضایی که یک مبل دو نفره استاندارد جا نمی‌گیرد، کار خواهند کرد.

این مبل به شما فضایی راحت نسبت به صندلی برای حرکت می دهد، این مبل چشم را فریب می دهد تا این نقطه کنار پنجره بزرگتر از آنچه هست به نظر برسد و فضایی را برای یک میز کناری آزاد می کند. اکنون تنها چیزی که نیاز دارید چای، بیسکویت و یک کتاب خوب است.

6. به دنبال مبل یا لاوستی بروید که عمیق تر باشد نه پهن تر

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

ممکن است فضای کافی در اتاق خود نداشته باشید، اما همچنان می توانید، یک تجربه مجلل ایجاد کنید. لاوست بهترین مکان برای استراحت است. صندلی خود را عمیق تر می کنیم تا فضای زیادی برای فرورفتن و استراحت وجود داشته باشد. یک بالشتک راحت پر از پر و بالشتک های پراکنده را به این ترکیب اضافه کنید. در نتیجه چیزی دنج و فوق العاده جذاب خواهید داشت.

7. نسبت های خود را کامل کنید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

این فقط اندازه مبل نیست که مهم است – شکل نیز نقش مهمی را ایفا می کند، و ممکن است متوجه شوید که افراد بیشتر از حد انتظار شما می توانند در فضای اتاق نشیمن بنشینند. یک تکه مبلمان بزرگ مانند این مبل پتانسیل این را دارد که فضای کوچکی را تحت الشعاع قرار دهد، بنابراین مهم است که هنگام جستجوی مبلمان، این مورد را در نظر بگیریم.

انتخاب سایز جمع و جورتر با پشتی ثابت به جای کوسن ها و دسته های کوچک، یک طرح کلی تمیز و مرتب ایجاد می کند و توهم فضا و نظم را ایجاد می کند.

8. یک مبل کوچک با باریک انتخاب کنید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

ما خطوط تمیز و ظاهر خوب صنعتی او را دوست داریم. آنها نه تنها برای دوستداران ایده های مبل سبک یک پارچهسازی با سیستم عامل یا سبک اسکاندی عالی هستند، بلکه حجم زیاد طرح های دیگر را هم ندارند.

برای ایجاد یک صندلی انعطاف پذیر نیز یک زیرپایی مناسب اضافه کنید.

9. از جزئیات نهایت استفاده را ببرید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

توجه به جزئیات کوچکتر مانند دکمه ها، مبل را به چیزی خاص تبدیل می کند. این طراحی به سنت اشاره می‌کند، اما به شیوه‌ای تازه و ظریف.

جزئیات دکمه‌دار حسی را به ارمغان می‌آورد که در ترکیب با شکل انحنای کوچک و رنگ خنثی پارچه، آن را به یک اتاق نشیمن مدرن روستایی که فضای کمی دارد، تبدیل می‌کند.

10. به یاد داشته باشید، فضا ی کوچک هنوز هم می تواند چشمگیر باشد

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

چاپ مناسب می‌تواند به رنگ‌های خنثی، رنگ اضافه یا درمقابل یک دیوار تیره درام ایجاد کند.

چاپ‌های بزرگ می‌توانند واقعاً زیبا باشند، اما برای همه چیز مناسب نیستند. اگر رویکرد ظریف‌تری را ترجیح می‌دهید، آن‌ها را روی یک مبلمان کوچک‌تر مانند این مبل جمع‌وجور استفاده کنید یا به‌عنوان جایگزینی برای پارچه‌های ساده، از یک الگوی کوچک در سایه‌های رنگی استفاده کنید.

11. در رنگ سفید روشن و درخشان بمانید

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

همه ما می دانیم که ایده مبل و دکوراسیون اتاق نشیمن سفید، طرح رنگی مناسب برای فضاهای کوچک است. بنابراین اگر به دنبال ایده های مبل برای یک فضای کوچک هستید، منطق حکم می کند که مبل سفید ایده آل است. – اگرچه ما توصیه می کنیم جلوه ای را که با دیوارهای سفید ترکیب می کنید به حداکثر برسانید تا همه چیز با هم ترکیب شود، روشن و سبک باشد.

ترجمه شده توسط گروه SFG

گروه تولیدی مبلمان و صندلی اداری SFG برای خدمت دهی به شما آماده است!

برای دریافت مشاوره رایگان اینجا بزنید .

اشتراک گذاری این مطلب